• Київ
 • пр. Лобановського, 4-Г (СЕВАСТОПОЛЬСЬКА ПЛ.)
 • картаДетальніше
 • Київ
 • вул. Анни Ахматової, 30 (М.ПОЗНЯКИ)
 • картаДетальніше
+38 (044) 360-10-33
+38 (068) 360-10-33
+38 (067) 741-11-33
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
 • ГРАФІК РОБОТИ:
 • з 9:00 до 20:00 (пн-нд)
Металокерамічні коронки

Металокерамічна коронка

Металокерамічна коронка – це ортопедична конструкція, яка як і раніше користується виправданою популярністю, маючи найбільш оптимальне співвідношення ціни, міцності, естетики. Фахівці «DD clinic» пропонують свої послуги з установки металокераміки в Києві. Лікарі-ортопеди клініки мають великий досвід роботи в сфері незнімного протезування, естетичної стоматології. У комплексі з сучасним високоточним обладнанням і власної зуботехнічною лабораторією, в якій для виготовлення конструкцій використовуються якісні матеріали всесвітньо відомих брендів, це дозволяє добитися відмінних результатів, якими Ви обов'язково залишитеся задоволені!

Що являє собою металокераміка?

Каркас металокерамічної коронки виготовляється зі сплаву металів, в основному кобальто-хромового або нікель-хромового сплаву, методом лиття. Іноді для лиття металевого ковпачка використовуються сплави дорогоцінних металів. Такі коронки виглядають більш естетично, але при цьому коштують набагато дорожче. 

На металевий ковпачок пошарово наносяться керамічні маси, кожен нанесений шар обпалюється в спеціальній печі. Використання кераміки з різними фізичними характеристики дозволяє в підсумку отримати коронку, яка повністю імітує оптичні властивості твердих тканин зубів. Кераміка наноситься з урахуванням анатомічної форми відновлюваного зуба, тому в результаті за зовнішнім виглядом коронка буде відповідати природного зуба. При цьому можливе виготовлення як одиночних коронок, так і мостовидних протезів. Термін служби цих виробів – 5 років, хоча вони можуть прослужити Вам набагато довше.

Металокерамічні коронки: показання

Як будь-яка конструкція металокераміка має свої показання, протипоказання. Протезування такими коронками можливо, якщо у Вас є:

 • аномалія форми, кольору окремо стоячих зубів;
 • неправильне положення окремо стоячих або груп зубів як альтернатива ортодонтичного лікування;
 • некаріозні ураження;
 • дефекти коронкової частини, які неможливо відновити консервативними методами (пломбою, реставрацією, нарощуванням зубів);
 • часткові дефекти зубного ряду (відсутність одного і більше зубів);
 • захворювання тканин пародонту (як шинирующей конструкції).

Протипоказання до протезування металокерамікою

Використання металокерамічних коронок протипоказане при:

 • захворюваннях тканин пародонту важкого ступеня тяжкості;
 • великих за довжиною дефектах зубних рядів;
 • при деяких видах патології прикусу (наприклад, глибокому резцовом перекритті);
 • парафункции жувальних м'язів.

Альтернатива металокерамічних коронкам в Києві

Найчастіше металокераміка використовується при протезуванні жувальної групи зубів, але коли мова заходить про відновлення передньої групи зубів, альтернативним варіантом є протезування безметалевими конструкціями. Такі коронки можуть бути представлені у вигляді пресованої кераміки, виготовленої за технологією E. max, або керамічних коронок на оксиді цирконію. Коронки на оксиді цирконію володіють великою міцністю і високою естетикою; вони набагато тонше, легше, ніж металокерамічні аналоги. Ковпачок з оксиду цирконію фрезерується за допомогою комп'ютерних технологій, повністю виключаючи людський фактор. Це гарантує високу точність прилягання такої конструкції. Саме тому при протезуванні передніх зубів перевага віддається безметалловым коронкам на оксиді цирконію.

Ендодонтичне лікування як підготовка до протезування

Важливим питанням при протезуванні є стан кореневих каналів і оточуючих їх тканин. Найбільш часто задається пацієнтами питання в цьому випадку: «Ви Залишите зуб під коронкою живим?». Дати відповідь на це питання може тільки лікар, враховуючи одночасно кілька чинників. У Ваше перше відвідування проводиться рентгенографія зуба/зубів, які будуть покриватися коронками. На прицільному знімку можна визначити наявність запального вогнища біля верхівок коренів, а якщо зуб до цього лікувався – наявність пломбувального матеріалу в кореневих каналах, а також якість пломбування. При наявності запалення зуб однозначно піддається ендодонтичного лікування. Якщо кореневі канали запломбовані, а біля верхівки є запальний осередок, варіантом лікування може стати зубосберегающая операція – резекція верхівки кореня з одночасною цистэктомией.

При протезування металокерамікою знімається досить великий шар твердих тканин – до 1,5 мм у порівнянні з підготовкою зуба до безметалловым коронкам (до 0,6 мм). Таке агресивне вплив на живий зуб може викликати перегрів пульпи, що призведе до її запалення, тому залишати живими зуби під металокерамікою недоцільно.

Як проходить процедура

Процедура виготовлення металокерамічних коронок відбувається в кілька етапів:

 1.  терапевтична підготовка (лікування кореневих каналів при необхідності);
 2.  вибір кольору майбутньої коронки;
 3.  препарування зуба на товщину майбутньої конструкції (до 1,5 мм з кожної поверхні);
 4.  отримання відбитка;
 5.  виготовлення та фіксація тимчасової коронки;
 6.  виготовлення металокерамічної коронки в зуботехнічній лабораторії (5-7 робочих днів);
 7.  припасування та фіксація коронки в порожнині рота.

Рекомендації

Після того, як в порожнині рота з'являється ортопедична конструкція, навіть якщо це всього лише одна коронка, гігієна порожнини рота повинна стати особливо ретельної. Крім паст, ополіскувачів з'являється необхідність у щоденному використанні флосів, міжзубних йоржиків. Підібрати засоби, предмети гігієни порожнини рота Вам допоможуть фахівці “DD clinic”.

ПАЦІЄНТИ ГОВОРЯТЬ